بهترین مکان هایی که برای یک سفر پاییزی می توانید انتخاب کنید

پاییز یکی از بهترین زمان های ممکن برای سفر است، زیرا در جاده ها خبری از ترافیک های سنگین چند ساعته نیست و مناطق دیدنی به دور از ازدحام جمعیت است. ایران کشوری چهارفصل است و مناطق بکر و دیدنی دارد که برای پاییز گردی بسیار مناسب است. در پاییز با تغییر رنگ برگ های درختان جلوه دیگری از طبیعت را می توان مشاهده کرد.

بیشتر بخوانید

دیدنی های کیش ، 25 مکانی که هنگام سفر به کیش باید از آنها بازدید کنید

جزیره زیبای کیش یکی از پر مسافرترین شهرهای ایران است که به دلیل شرایط اقلیمی جذاب و بهره مندی از امکانات و تفریحات مهیج در هر فصلی از سال پذیرای سیل مسافران از شهرهای سراسر ایران است. در ادامه این نوشتار با بهترین و جذاب ترین دیدنی های کیش آشنا می شویم.

بیشتر بخوانید

جاهای دیدنی گرگان

گرگان، بهشت ایران زمین، سرزمینی است کهن با جاذبه‌های گردشگری و جاهای دیدنی بی‌شمار که توجه هر گردشگر با هر سلیقه‌ای را به خود جلب می‌کند. به یقین، جاهای دیدنی گرگان ، یکی از زیباترین شهرهای ایران است که می‌توان آن را به‌عنوان مقصدی مناسب برای سفری خاطره‌انگیز و مطلوب در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید

دیدنی های جنوب ایران ؛ در سفر به جنوب ایران از چه جاهایی دیدن کنیم؟

جنوب ایران، سرزمین آب‌های نیلگون و مردم خون‌گرم، یکی از بهترین گزینه‌های سفر در زمستان و فرار از سرمای هوا است. دیدنی های جنوب ایران بسیار است اما اگر قصد دارید جنوب ایران را برای مسافرت انتخاب کنید، تا انتهای این مقاله در چطور با ما باشید.

بیشتر بخوانید

آبشار مارگون ؛ جاذبه‌ای بهشتی در سرزمین فارس

آبشار مارگون یکی از آبشارهای دیدنی ایران در استان فارس است. آبشار زیبایی که سرکشانه از دل صخره‌ها سر بیرون آورده است. رقص آب بر صخره و دیواره‌های کوه، هیاهویی که برای گذر از میان سنگ‌ها راه می‌اندازد و صدای موسیقی خوش‌آهنگی که می‌نوازد تا با سقوطش سمفونی شنیدنی خود را کامل کند، بی‌بدیل‌ترین نمایش جریان سبز زندگی است. این نمایش باطراوت، اجرای روایت زیبایی آبشارهایی است که در نقاط مختلف زمین، ازجمله ایران پهناور ما، جا خوش کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

جاهای دیدنی لرستان ؛ زیبایی‌های اعجاب‌انگیز غرب ایران

ایران از سرزمین‌های بی‌نظیری است که هر نوع طبیعتی را در دل خود جای داده است و مثل کلکسیونی از گنجینه‌های طبیعی، در آسیا جلوه‌گری می‌کند. یکی از گنج‌های چشم‌نواز خاک ایران، دیار لرستان است که با طبیعت منحصربه‌‌فرد خود، رنگی مرکب از زیبایی و شگفتی را به نمایش می‌گذارد. جاهای دیدنی لرستان عظمت خلقت و هنر آفرینش را در یک قاب جلوی چشم‌تان قرار می‌دهند و شما را به کشف باشکوه‌ترین و زیباترین تصویرهای ایران دعوت می‌کنند.

بیشتر بخوانید

جزیره هرمز ؛ سفر به سرزمین رویایی جنوب

ماجراجویی در دل طبیعت و کشف رمزورازهای سرزمین‌ها، همیشه مهیج و دوست‌داشتنی بوده است. لذت دانستن، خاصیت جادویی سفر است و هرگاه که مقصد، سرزمینی از جنس رؤیا و راز باشد، این خاصیت خواستنی‌تر و ملموس‌تر خواهد شد. جزیره هرمز حال‌وهوایی به سبک مقصدهای جادویی دارد و یکی از کاریزماتیک‌ترین سرزمین‌هایی است که مسافران جنوب ایران را به سمت خاک خود می‌کشاند.

بیشتر بخوانید

جاهای دیدنی تهران ؛ 22 جاذبه گردشگری شهر 72 ملت

تهران، پایتخت ایران و بیست‌وپنجمین شهر پرجمعیت جهان با داشتن کاخ‌های باشکوه، موزه‌های دیدنی، پارک‌های زیبا و سرسبز و بناهای تاریخی دیدنی یکی از جاهای دیدنی ایران و آسیا به شمار می‌رود. در این مقاله شما را با جاهای دیدنی تهران آشنا خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید

جاهای دیدنی قزوین ؛ 12 جاذبه گردشگری پایتخت خوشنویسی ایران

قزوین، پایتخت ایران در زمان حکومت صفوی به‌دلیل داشتن موزه‌ها، کلیساها، بازارهای قدیمی و بناها و آثار تاریخی متعدد و زیبا یکی از جاهای دیدنی ایران به‌حساب می‌آید. قزوین ازنظر تعداد آثار تاریخی، رتبه‌ی اول را در ایران دارد. دیدنی های قزوین آن‌قدر زیاد است که در طول تاریخ لقب‌های زیادی ازجمله دروازه‌ی بهشت، باغ‌شهر و دارالسلطنه را با خود به‌همراه داشته است. در این مقاله شما را با جاهای دیدنی قزوین آشنا خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید

جاهای دیدنی کلاردشت ؛ گشت‌وگذار در بهشت کوهستانی مازندران

برای سفر به مناطق خنک ایران در فصل تابستان، انتخاب‌های فوق‌العاده‌ای پیش‌ِرو خواهیم داشت. یکی از این مناطق رؤیایی، منطقه کوهستانی کلاردشت است که نگاه مسافران سرزمین‌‌های شمال ایران را درحین راندن در جاده به خود جلب می‌کند. سادگی سرسبز این دشت بهشتی و همسایگی آن با ابرها و پهنه آبی آسمان، یکی از دلفریب‌ترین تصاویر شمال ایران را به مسافران نشان می‌دهد. این‌بار در این ایران گردی قصد داریم که فقط به تماشای دورنمای این قاب سبز در جاده اکتفا نکنیم و از نزدیک سری به آن بزنیم. به همین دلیل در این مطلب به‌قصد ماجراجویی در جاهای دیدنی کلاردشت راهی شمال ایران می‌شویم. هم‌سفر ما تا این منطقه توریستی شوید و تابستانی خنک را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید