تست اعصاب با جواب ؛ با آزمونی ساده اعصاب خود را بسنجید

مطمئنا شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که انواع و اقسام تست های روزنامه ها و مجلات را انجام داده تا به یک سری از ویژگی های شخصیتی خود دست یافته و حتی اعصاب خود را با آنها تست کرده باشید این آزمون ها به طوری هستند که پس از پاسخ دادن به سوالات آنها اعداد به دست آمده از جوابها جمع بسته می شود و در نهایت می توان طبق آن اعداد نتیجه را مشاهده کرد.

بیشتر بخوانید

انواع مختلف حواس پرتی و اتلاف وقت که مانع موفقیت افراد و گروه ها می ‎شوند

مسیر موفقیت همیشه با پیروزی ، شکست ، حواس پرتی و هدر رفتن زمان همراه است و در بیشتر مواقع ، دلیل شکست ما حواس پرتی و هدر رفتن زمان است . این دو عامل مخرب ترین عوامل در مسیر موفقیت هستند و در صورت عدم کنترل این عوامل حتی موفق ترین افراد هم در رسیدن به اهداف خود شکست می ‎خورند . امروزه در محل های کار شاهد اتلاف وقت و حواس پرتی هستیم. در این مقاله از مجله کاج درخشان به انواع مختلف حواس پرتی و اتلاف وقت که مانع موفقیت افراد و گروه ها می ‎شوند ، می ‎پردازیم .

بیشتر بخوانید

روانشناسی رنگ سبز و نکات جالب آن

رنگ سبز نشان دهنده‌ی ثبات و استقامت است. نماد اعتماد، وفاداری، خرد، اعتماد به نفس، هوش، ایمان، حقیقت، و عالم روحانی است. برای ذهن و بدن مفید به شمار می‌رود. سوخت و ساز بدن را آرام می‌کند و تاثیری آرامش‌بخش به جا می‌گذارد. به شدت با آرامش و ملایمت در ارتباط است. برای نشان دادن تقوا و صداقت از آن استفاده می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا روانشناسی رنگ سبز را شامل شخصیت شناسی و نیز استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل و کسبو کار و همچنین رنگ درمانی سبز بدانید.

بیشتر بخوانید

میل به تجاوز جنسی در جمعیت، سخنان یک روانشناس در مورد تجاوز با بانوان

میل به تجاوز جنسی در جمعیت زیادی از افراد، عموما مردان، وجود دارد. اگر این میل از حد مشخصی بیشتر شده، تبدیل به نیاز شود، احتمالا یک شخص معمولی را تبدیل به یک شخص متجاوز می کند. با دکتر خانلرزاده همراه باشید.

بیشتر بخوانید

حقیقت های روانشناسی ؛ جالب و خواندنی

حقیقت های روانشناسی: آگاهی از ابعاد وجودی خود یکی از جذاب ترین بخش های زندگی هر فردی می تواند به شمار بیاید. هر چه انسان خودش را بهتر و بیشتر می شناسد، بیشتر در جهت رفع اشکالات و تقویت نقاط قوت خود می کوشد و به این ترتیب، بیش از پیش به شخصیت دلخواه خود نزدیک گشته و احساس خوشبختی بیشتری را تجربه خواهد کرد. حتی آگاهی از دلایل روانشناسی پنهان در رفتارها و واکنش هایی که در برابر کنش های دیگران داریم هم بسیار جالب است.

بیشتر بخوانید

کاهش استرس و نکات آن

ذهن و بدن به طور مستمر با هم در حال بده‌بستان هستند، بنابراین استرس بر سلامت کلی شما نیز تاثیر می‌گذارد. استرس در درازمدت تغییرات قابل‌توجهی را به بدن تحمیل می‌کند و حتی استرس‌های کوتاه‌مدت هم می‌توانند موقتا باعث کاهش میزان سلامتی شوند. با اینکه خلاصی کامل از شر استرس موضوعی چالش‌برانگیز است، اما در این دنیای تند و سریع، کسب مهارت‌های کاهش استرس که می‌توانند در پس زدن تاثیرات مخرب آن روی سلامتی به شما یاری برسانند، بسیار مهم و حیاتی است.

بیشتر بخوانید

روانشناسی رنگ خودرو و رابطه آن با شخصیت افراد

ما در این مطلب قصد داریم تا بیشتر به ارتباط بین رنگ‌ خودرو و شخصیت صاحب آن از لحاظ روان‌شناسی پی ببریم البته این به شرطی است که مسائل اقتصادی باعث نشود که انتخاب یک فرد برای خرید خودرو محدود شود. درادامه با روانشناسی رنگ خودرو با کاج درخشان همراه باشید.

بیشتر بخوانید

روانشناسی اسم ، 13 تاثیر عجیب اسم در موفقیت شما

روانشناسی اسم یا روانشناسی نام ها که بخشی از روانشناسی شخصیت است این روزها مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. سوال این است: یک اسم چیست؟ اسم به طور بالقوه آینده‌ی‌تان است. گروهی از پژوهش ها نشان می‌دهند چقدر اسم تان می‌تواند روی تمام موفقیت های زندگی‌تان، از استخدام پذیری‌تان تا عادت‌های خرج کردنتان، اثر بگذارد.

بیشتر بخوانید

ویژگی های دوست خوب ، مهمترین ویژگی هایی که یک دوست خوب باید داشته باشد

قطعا با خواندن این تیتر، یاد یک نفر از دوستان صمیمیتان افتاده اید . این دوست قطعا بیشتر شبیه به خواهر یا برادر شماست، تا دوستتان . قطعا احساس می کنید که با این فرد رابطه خونی دارید. حال شاید دلتان بخواهد که ببینید که چه چیزهایی در ایجاد این حس درونی شما نقش داشته است. در ادامه با مطلب ویژگی های دوست خوب با کاج درخشان همراه باشید.

بیشتر بخوانید

علت اضطراب در زنان و روش های درمان آن

برای بیشتر زنان اضطراب‌ وابسته‌به‌موقعیت (احساسی که حین سخنرانی در جمع یا انجام یک خرید اساسی مانند خانه یا ماشین به انسان دست می‌دهد) بخشی عادی از زندگی محسوب می‌شود. در ادامه با مقاله علت اضطراب در زنان و روش های درمان آن با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید