فواید دوچرخه سواری برای بدن

فواید دوچرخه سواری را تا به حال فقط به سوزاندن کالری و تقویت عضلات پا نسبت می دادیم اما باید بگوییم که برای افزایش سلول های مغز دوچرخه سواری کنید و این تنها بخشی از خواص ورزش دوچرخه سواری است. برای تناسب و سالم بودن باید از نظر فیزیکی فعال باشید. فعالیت جسمانی منظم می تواند به حفاظت از شما در برابر بیماری های جدی مثل اضافه وزن، بیماری های قلبی، سرطان، بیماری های روانی، دیابت و ورم مفاصل کمک کند. دوچرخه سواری به طور مرتب یکی از بهترین راه ها برای کاهش خطر مشکلات سلامتی مرتبط با سبک زندگی بی تحرک است.

بیشتر بخوانید

ورزش دیسک گردن ؛ تسکین درد دیسک گردن با 8 حرکت ساده در منزل

ورزش دیسک گردن: بیرون‌زدگی دیسک گردن ازجمله مشکلات دردناکی است که می‌تواند برای این ناحیه از بدن رخ دهد. بیرون‌زدگی دیسک گردن بیشتر در بزرگ‌سالان در رده‌های سنی میان‌سالی دیده می‌شود. زمانی که فشار زیادی بر ستون فقرات سالم وارد می‌شود، احتمال بروز بیماری ها و مشکلات ناحیه گردن هم افزایش می‌یابد. ستون فقرات از مهر‌ه‌های متعددی تشکیل شده است که با ماده‌ای ژله‌مانند به نام دیسک از هم جدا می‌شوند. وجود دیسک بین مهره‌ها باعث می‌شود مهره‌ها در جای خود قرار گیرند و امکان حرکت‌دادن ستون مهره‌ها هم وجود داشته باشد. دیسک زمانی آسیب می‌بیند که این ماده ژله‌مانند دچار پارگی شود و از بین مهره‌ها بیرون بزند. در این صورت، اعصاب مجاور آن آسیب می‌بینند و دردناک می‌شوند.

بیشتر بخوانید

برجسته شدن رگ های بدن و روش های آن

بدنسازها عضلات بازوی خود با رگ های برجسته را به نمایش می‌گذارند و خیلی‌ها نیز این ویژگی را یک امتیاز چشمگیر می‌دانند. برجسته شدن رگ به نام واسکولاریتی شناخته می‌شوند، یعنی شرایطی که عروق خونی به وضوح از روی پوست قابل دیدن باشند و این شرایط زمانی روی می‌دهد که چربی بدن به میزان زیادی کاهش یافته است و پوست نازک شده تا رگ ها بر روی عضله مشخص باشند.

بیشتر بخوانید

آب کردن پهلو با ورزش های بسیار ساده در خانه

آب کردن پهلو یکی از بزرگترین معضلاتیست که بسیاری از بانوان با آن درگیرند. پهلوها نه تنها تناسب اندام را بر هم می زد، بلکه بخشی از بدن است که به سختی می توان از شر آن خلاص یافت. از آنجا که پهلوها در ادامه ی ناحیه ی شکمی قرار دارند، بسیاری از افراد تصور می کنند که با ورزش های شکم می توان آنها را از بین برد، اما اینگونه نیست. برای رهایی از آنها ورزش های خاصی را باید انجام داد.

بیشتر بخوانید

فیتنس چیست؟ و تعریف اندام متناسب و ایده‌آل

رشته فیتنس ورزشی دارای مزایای بسیار است که معایب آن در برابر مزایایش بسیار ناچیز هستند. فیتنس از لحاظ ‌سلامت جسمانی و روحی، تأثیرات مثبت و خوبی برای فرد به جا می‌گذارد. این رشته ورزشی علاوه بر تاثیراتی که روی تناسب اندام خواهد گذاشت، باعث بهبود عملکرد فرد در طول فعالیت‌ های روزمره خود نیز می‌شود.

بیشتر بخوانید