از بین بردن جای سوختگی ؛ هرآنچه باید درمورد زخم سوختگی بدانید

تابه‌حال شده به وسیلهٔ خیلی داغی دست بزنید، یا خدای‌ناکرده آب جوش روی قسمتی از بدن‌تان بریزد، یا پوست‌تان در معرض آفتاب شدید یا مواد شیمیایی قرار بگیرد، یا حتی برق بگیرد و بسوزد؟ برای از بین بردن جای سوختگی چه کرده‌اید؟ در این مقاله انواع سوختگی که منجر به زخم می‌شوند، راهکارهایی برای از بین بردن جای سوختگی و راه‌هایی برای پیشگیری از زخم‌های بلندمدت هنگام سوختگی را ارائه می‌دهیم تا اگر خدای‌ناکرده دچار یکی از حوادث بالا شدید، به‌سرعت آن را رفع‌ورجوع کنید.

بیشتر بخوانید

علت درد زنان در رابطه جنسی چیست؟ چطور می توان آن را رفع کرد

اگر شما هم هنگام برقراری ارتباط جنسی دچار درد می شوید، مطمئناً این مسئله باعث نگرانی و ناراحتی شما شده است. این نگرانی و ناراحتی به کلی شهوت جنسی شما را خاموش می کند و همین مسئله باعث می شود دفعه بعد درد بیشتری را تجربه کنید. در ادامه این مقاله علت درد زنان در رابطه جنسی را شرح می دهیم.

بیشتر بخوانید

درمان های خانگی درد قاعدگی ؛ راهکارهای مؤثر

هنگام پریود، احساس درد در ناحیه شکم، کمر و را‌ن‌ها طبیعی است. اما زنان بسیاری هستند که هر ماه به دردهای شدید قاعدگی مبتلا می‌شوند و فعالیت‌های روزمره‌شان دچار اختلال می‌شود. در این مقاله از مجله اینترنتی کاج درخشان، درمان های خانگی درد قاعدگی شرح داده شده است.

بیشتر بخوانید

درمان یبوست با روغن زیتون و نکاتی که باید حتما بدانید

یبوست مشکلی رایج است. براساس برخی شواهد، مصرف روغن زیتون در بهبود یبوست مؤثر است. یبوست زمانی اتفاق می‌افتد که فرد کمتر از ۳ بار در هفته دفع مدفوع داشته باشد یا مدفوع او خشک، سفت و کم بوده و دفع آن با سختی همراه باشد. همچنین یبوست مشکل گوارشی رایجی است که می‌تواند در هر سنی بروز بکند. به‌مدت هزاران سال است که افراد از روغن زیتون به‌خاطر خواص تغذیه‌ای، کمک به سلامت و سایر فوایدش استفاده می‌کنند. محققان معتقدند روغن زیتون می‌تواند خطر بیماری های قلبی، کلسترول بالا، چاقی و بسیاری از بیماری‌ها را کاهش بدهد. برخی از روغن زیتون برای بهبود یبوست استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید بدانید درمان یبوست با روغن زیتون چگونه است، با ادامه ی این مطلب همراه شوید.

بیشتر بخوانید

کاهش ورم بعد از عمل بینی و رفع کبودی آن با 21 نکته طلایی

کبودی صورت و ورم بعد از عمل بینی یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های کسانی است که قصد دارند بینی خود را عمل کنند. این عوارض ممکن است مدتی مانع شرکت در فعالیت‌های اجتماعی و رفتن به محل کار شود. ورم و کبودی بعد از عمل بینی مسئله‌ای طبیعی است اما وضعیت هر فرد بعد از جراحی زیبایی بینی متفاوت است. در حالت کلی دوره نقاهت بعد از آن ۷ روز است. روز هفتم، یعنی زمانی که پزشک گچ را از روی بینی برمی‌دارد، معمولا کبودی‌ها به‌طور کامل محو یا به میزان قابل‌ملاحظه‌ای کم‌رنگ شده‌اند. اما دلیل این کبودی‌ها و ورم بینی بعد از عمل زیبایی چیست؟‌ برای کاهش ورم بعد از عمل بینی یا رفع کبودی‌ها چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ پزشکان جراحی زیبایی بینی برای کاهش این عوارض چه توصیه‌هایی دارند؟ در این مطلب بخوانید.

بیشتر بخوانید

درمان شوره سر با راهکارهای خانگی

شوره سر، پوست مرده ی سر است که مرتبا در حال ریزش است. برای رفع شوره سر راهکارهای شیمیایی و طبیعی بسیاری وجود دارد. ما در این مقاله سعی کرده ایم، راهکار های درمان شوره سر به صورت طبیعی و خانگی را بیان کنیم.

بیشتر بخوانید

سلامت دندان ها و مراقبت از آنها در خانه

سلامت دندان ها یکی از نکات مهمی است که در روزمرگی خود باید آن را رعایت کنید. ما در این مطلب از مجله اینترنتی کاج درخشان بر آن شدیم تا با ارائه نکاتی شما را در سالم تر نگه داشتن دندان ها یاری دهیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

بی حس شدن دست و پا و درمان آن

بی حس شدن دست و پا یک اختلال رایج است، هرچند زمانی که مزمن می شود، ممکن است نشانه ای از وضعیت پزشکی نهفته باشد. هر فردی که بی حسی را تجربه می کند در حالی که غیر قابل توضیح، مداوم، مکرر، دردناک، یا همراه با علائم مزمن دیگر است، باید به دکتر برای تشخیص و بحث در مورد گزینه های درمانی مراجعه کند.

بیشتر بخوانید

اسهال و روش های درمان آن به روش خانگی

اسهال وضعیتی است که در آن فرد بیمار دست کم سه بار در روز دفع مدفوع روان یا مایع دارد. این حالت می‌تواند چند روز به طول بیانجامد و موجب کم آبی بدن شود که در پی از دست دادن مایعات رخ می‌دهد. در ادامه به بیان روش های درمان اسهال خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید