عوارض دود سیگار برای اطرافیان و افراد غیرسیگاری چیست؟

حتما با مضرات سیگار آشنا هستید. بهتر است بدانید که قرارگرفتن در معرض دود دست‌دوم سیگار (وقتی دود سیگار شخص دیگری را استشمام می‌کنید)، حتی اگر سیگاری نباشید نیز برای‌تان مضر است. وقتی کسی سیگار می‌کشد، تمام دود سیگار وارد ریه نمی‌شود و بخشی از آن وارد هوایی می‌شود که دیگران در آن نفس می‌کشند. اما می‌دانید این دود سیگار چه عوارضی دارد؟ با ما همراه باشید تا با این عوارض آشنا شوید.

بیشتر بخوانید

عوارض میانسالی چیست و چطور با آنها مقابله کنیم؟

هر دهه و سن‌وسالی بحران‌ها و مسائل ویژه خود را دارد. اگر بحران سی سالگی و ماجراهای آن را پشت سر گذاشته باشید، باید بدانید که چالش‌های سنی هنوز ادامه دارند و عوارض میانسالی و بحران‌های مرتبط با آن نیز در راه است. به نظر می‌رسد که همیشه سن‌وسال ماجرایی برای‌مان به همراه دارد. اگر به میانسالی نزدیک شده‌اید و احساساتی تازه در وجودتان پا گرفته‌اند، نگران نباشید. شما تنها نیستید. همراه ما باشید. می‌خواهیم درباره عوارض میانسالی و راهکارهای مقابله با آنها با شما صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید

درمان بوی بد زیر بغل ؛ علت و راه‌های پیشگیری از آن

بوی بد زیر بغل مشکل ناخوشایندی است. هرچند بیشتر افراد در برهه‌های زمانی مختلف با این مشکل سروکار داشته‌اند، باز هم باعث خجالت زدگی و کاهش اعتماد به نفس می‌شود. در ادامه مطلب حاضر، اطلاعات بیشتری درباره علت و عوامل محرک این معضل در اختیارتان خواهیم گذاشت، سپس شما را با راهکارهایی کاربردی برای درمان بوی بد زیر بغل و پیشگیری از آن آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید

علت زردی روی زبان چیست؟ بررسی روش‌های پیشگیری و درمان آن

زردی روی زبان اغلب عارضه‌ای بی‌خطر است و با رعایت بهداشت دهان و دندان برطرف می‌شود اما، در موارد نادر، نشانه‌ای از بیماری‌های جدی‌تر مانند یرقان است و به رسیدگی پزشکی نیاز دارد. زردی روی زبان می‌تواند به‌دلایل مختلف ایجاد شود. در ادامه، به‌طور کامل علت زردی روی زبان و نیز راه‌های پیشگیری و درمان آن را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

بیماری تالاسمی ؛ علائم، علت، انواع و راه‌های درمان آن

بیماری تالاسمی نوعی اختلال خونی است که سلامتی افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این بیماری از خفیف تا شدید، انواع مختلفی دارد و اثرات مختلفی روی افراد مبتلا می‌گذارد. انواع بیماری تالاسمی بسته به نوع خود،‌ دارای درمان‌های متفاوتی هستند. در این مقاله از مجله اینترنتی کاج درخشان، انواع، علت، علائم و راه‌های درمان این بیماری را بررسی کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

درمان تبخال لب به روش های خانگی

تبخال لب ویروسی است که درمان قطعی ندارد و تا پایان عمر در بدن می ماند و گاهی با ضعف دفاعی بدن عود می کند اما می توانید آثار آن را با روش های طبیعی و سریع از بین ببرید. در این مطلب از مجله اینترنتی کاج درخشان روش های خانگی درمان تبخال لب را بیان میکنیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

سردرد صبحگاهی و روش های درمان آن

سردردهای صبحگاهی یکی از آزاردهنده ترین انواع سردرد است و حتی ممکن است به قدری شدید باشد که فرد را از خواب بیدار کند. سردردهای ناشی از کم آبی بدن یکی از شایع ترین انواع سردردهای صبحگاهی است. یک نفر از هر 13 نفر یک نفر سردرد صبحگاهی را تجربه می‌کند که ممکن است نتیجه ی تغییر فیزیولوژی بدن فرد باشد. در ادامه با مجله اینترنتی کاج درخشان همراه باشید.

بیشتر بخوانید

آرتریت و علائم اولیه آن

آرتریت یکی از شایع ترین علل درد مفصلی است. انواع مختلفی از آرتریت وجود دارد، اما اکثر آنها با علائم مشابه شروع می شوند. این علائم می تواند در طول زمان بدتر شود. در حالی که راه هایی برای جلوگیری از پیشرفت آرتریت وجود دارد، باید بدانید که این آرتریت است که باعث درد شما می شود.

بیشتر بخوانید