بهترین رمان های جهان ؛ 99 رمان خواندنی

اگر اهل کتاب و کتابخوانی باشید حتما از دیدن فهرست‌های بهترین کتاب‌های دنیا هیجان‌زده‌ می‌شوید. در این مطلب از مجله اینترنتی کاج درخشان 99 تا از بهترین رمان های جهان را جمع آوری کرده ایم. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید

کتاب احتمالا گم شده ام ؛ قصه زنی که می‌خواست خودش را پیدا کند

«کتاب احتمالا گم شده ام» نام اولين رمان «سارا سالار» است. اين کتاب، تناقضات و پیچیدگی‌های روحی یک زن را به‌تصوير می‌کشد. داستان روايتگر زنانی است که روح ماجراجو و پرشیطنتی دارند، اما هنجارهای جامعه و خانواده و نقش‌هايی که در اجتماع پذيرفته‌اند، آنها را محدود کرده است‌. در ادامه با کاج درخشان همراه باشید.

بیشتر بخوانید

کتاب 5 زبان عشق برای کودکان ، چطور با کودک‌مان رابطه‌ سالمی داشته باشیم؟

برای اینکه با کودک‌تان بهتر و با عشق بیشتری ارتباط برقرار کنید و از ارتباط خود با کودک‌تان نتیجه بهتری بگیرید،‌ باید با روش‌های صحیح برقراری ارتباط با او آشنا باشید. کتاب 5 زبان عشق برای کودکان این روش‌ها را به شما یاد می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با این کتاب، آنچه که در آن گفته شده و برای اینکه بدانید آیا این کتاب به کار شما می‌اید یا خیر، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید

کتاب به بچه ها گفتن از بچه ها شنیدن ؛ کتابی برای مادرانی که کودکانی لجباز دارند

چطور باید با کودکان لجباز برخورد کنیم؟‌ واکنش درست به رفتار اشتباه کودکان چیست؟ در کتاب به بچه ها گفتن از بچه ها شنیدن به این سوالات پاسخ داده شده است. این سؤالات ممکن است برای هر پدر و مادر یا هر کسی که از کودکی مراقبت می‌کند،‌ پیش بیاید. این کتاب پاسخگوی این قبیل سؤالات شماست و به شما کمک می‌کند که بهترین روش را برای برخورد با کودک خود و صحبت کردن با او داشته باشید.

بیشتر بخوانید

معرفی کتاب مدیریت زمان به روش اساتید هاروارد

حتما تابه‌حال آدم‌هایی را دیده‌اید که ورد زبانشان این جمله است که «حتی وقت نمی‌کنم سرم را بخارانم». زمان به سرعت درحال گذر است و آدم‌های عصر ما، با یک دست، چند هندوانه برمی‌دارند. وسط همه‌ٔ وظایفی که زندگی ما را پر کرده‌اند، آنچه اهمیت دارد، مدیریت زمان است تا بتوانیم به همهٔ وجوه زندگی‌مان برسیم. اما نحوه‌ٔ مدیریت زمان، خود یک هنر است. با ما همراه باشید تا شما را با کتاب مدیریت زمان به روش اساتید هاروارد، یکی از به‌دردبخورترین کتاب‌های آموزش‌ مهارت های زندگی آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید

کتاب تختخوابت را مرتب کن ؛ کارهای کوچکی که شاید زندگی‌تان و حتی دنیا را متحول کند

«اگر می‌خواهید دنیا را دگرگون کنید، نخست تختخوابتان را مرتب کنید»؛ این جمله تنها یکی از ده‌ها جملهٔ تأثیرگذاری است که دریاسالار ویلیام مکریون در قالب سخنرانی برای دانش‌آموختگانِ دانشگاه تگزاس در آستین ارائه کرد. در ادامه، با متنِ این سخنرانی و موضوع آن بیشتر آشنا می‌شویم. این سخنرانی بعدها به‌صورت کتاب، با عنوان تختخوابت را مرتب کن منتشر شد. در ادامه به معرفی کتاب « تختخوابت را مرتب کن ؛ کارهای کوچکی که شاید زندگی‌تان و حتی دنیا را متحول کند» پرداخته‌ایم؛‌ با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

معرفی کتاب گاو بنفش ؛ چشمگیر و متمایز باشید و کسب‌وکارتان را دگرگون کنید

بازاریابی و تبلیغات بخش‌های جدایی‌ناپذیر کسب و کارها هستند. در دنیای امروز که به‌واسطه ارتباطات و تکنولوژ‌ی پیشرفته، سرعت تولید و رشد محصولات و برندهای مختلف سرسام‌آور شده است، چه عواملی ماندگاری محصولات و برندها را در بازار تضمین می‌کنند؟ با چه دانشی می‌توان در این بازار حرفی برای گفتن داشت؟ در معرفی کتاب امروز برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها به‌سراغ «ست گادین»، یکی از نویسندگان موفق این حوزه و معروف‌ترین اثرش یعنی کتاب گاو بنفش رفته‌ایم. با ما همراه باشید تا با این کتاب آشنا شوید.

بیشتر بخوانید

معرفی کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند

اگر تاکنون اثری فلسفی با چاشنی طنز نخوانده‌اید، شما را دعوت می‌کنیم به خواندن کتاب فلسفی «هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند». شوخ‌طبعی از عنوان اثر آغاز می‌شود و در متن نیز ادامه می‌یابد. گویی دانیل مارتین کلاین (Daniel Martin Klein)، نویسنده اثر، معنای زندگی را در همین شوخ طبعی می‌داند و آن را راهنمایی برای زندگی یافته است، البته با استفاده از خرد فلاسفه بزرگ. کتاب مارتین کلاین این حسن را دارد که گزاره‌های فلسفی از مسیری تازه و خارج از چهارچوب‌های سخت، به گوش و چشم مخاطب می‌رسد.

بیشتر بخوانید

کتاب تراژدی تنهایی : زندگینامه سیاسی محمد مصدق

کشتی از بندر بمبئی در هند به بندر بوشهر روان است و در آن دو شخصیت مشغول گفت‌وگو هستند: محمد مصدق که مرزهای امن آسایش سوئیس در اروپای درگیر جنگ جهانی اول را رها کرده و به دعوت مشیرالدوله پیرنیا به قصد تصدی‌گری وزارت عدلیه به ایران آمده، و سرپرسی کاکس مسئول بخش امور خاورمیانه وزارت امور خارجه انگلستان که مدت‌ها در بوشهر ساکن بوده است. مصدق توضیح می‌دهد که از طریق «بندر خودمان، بوشهر» از کشتی پیاده می‌شود و کاکس پاسخ می‌دهد «مگر بوشهر بندر ایران است؟» مصدق هیچ‌وقت این توهین را فراموش نکرد. کتاب تراژدی تنهایی شرح‌حال ملی‌گرایی است که در غرب به تمسخر گرفته شد، تخریب شد، دیوانه و پریشان خطاب شد؛ اما در نزد دوست‌دارانش ستوده شد و به مقام پدر مبارزه با استعمار خارجی لقب گرفت.

بیشتر بخوانید

معرفی کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن اثر استیو هاروی

شما خانم‌ها در روابط‌تان با مردان تا چه اندازه از دنیای ذهنی آنها شناخت دارید؟ تاکنون تجربه این را داشته‌اید که از واکنش مردان زندگی‌تان دچار شگفتی شده باشید، درحالی‌که انتظار واکنش بهتری داشته‌اید؟ چقدر از تفاوت‌های ذهنی و شخصیتی مردان با زنان آگاهی دارید؟ در روابط عمیق همواره شناخت و آگاهی از دنیایی که ذهن طرف مقابل‌مان در آن پرسه می‌زند، بهترین راهنما برای ماست تا بتوانیم رابطه‌مان را به بهترین شکل هدایت کنیم. در معرفی کتاب امروز، کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن را به شما معرفی می‌کنیم. این نوشتهٔ استیو هاروی راهنمای مناسبی برای آشنایی زنان با دنیای مردان است.

بیشتر بخوانید