کشور کامرون و مواردی که درباره این کشور آفریقایی باید بدانید

کامرون یک کشور آفریقایی است که در بخش میانی این قاره واقع شده است. این کشور دارای جمعیتی در حدود ۲۵ میلیون نفر است. پایتخت کامرون شهر یائونده است که یکی از پر جمعیت ترین شهر این کشور نیز محسوب می شود. این کشور از مستعمره های المان بود که بعداز جنگ جهانی دوم به دست کشور های فرانسه و بریتانیا افتاد و این کشور ها، کامرون را در بین خود تقسیم کردند و مستعمره ی خود ساختند. در ادامه با معرفی این کشور آفریقایی با ما همراه باشید.

ساختار سیاسی کامرون

پرچم کامرون دارای سه بخش است. هر کدام از این بخش ها دارای رنگی است که به صورت عمودی در پرچم قرار گرفته اند. در مرکز ان پرچم نیز یک علامت ستاره قرار دارد که به عنوان بخش اصلی این پرچم شناخته می شود. نوع حکومت در کامرون جمهوری است. در کامرون رئیس جمهور تمام قدرت را در اختیار دارد و تمامی دولتمردان از سوی رئیس جمهور انتخاب می شوند.

ساختار سیاسی کشور کامرون

در سال ۱۹۹۷، به خاطر فساد بالای مالی که در بین دولتمردان کامرون وجود دارد قوانین مقابله با فساد مالی تصویب و اجرا شد. به خاطر اینکه بیشتر قسمت کامرون در اختیار دولت فرانسه بوده است قوانین قضایی کامرون از این کشور گرفته شده است. مسوئولیت قانون گذاری را در کامرون مجلس ملی این کشور بر عهده دارد که تشکیل شده از ۱۸۰ نماینده است که برای ۵ سال این مسئولیت را در اختیار خواهند داشت. همانطور که از نوع جمهوری بودن حکومت این کشور معلوم است، مردم نیز می توانند در ساختار سیاسی این کشور دخالت کنند.

شهر های مهم کامرون

کامرون دارای شهر های بزرگی ایت که ما در این بخش از مطلب به معرفی آنها می پردازیم.

کامرون و شهر های مهم آن

یائونده

شهر یائونده پایتخت این کشور و مهمترین شهر است. این شهر جمعیت زیادی را در خود جای داده است. همچنین دارای مکان های دیدنی زیادی است ولی نسبت به امکاناتی که دارد گران قیمت است.

دوالا

دوالا یکی از شهر های بسیار دیدنی کامرون است که گردشگران زیادی را پذیرا می باشد. این شهر همچنین دارای اماکن تاریخی و بافت های طبیعی است.

گاروا

این شهر یکی از شهر های بسیار زیبای کامرون است.

بافوسام

بافوسام فضای تاریخی مخصوص به خود را دارد و دولت سعی خود را داشته است که برای ورود توریست و مهاجرت بیشتر به این شهر شرایط درستی را فراهم سازد. این شهر به طور کلی دارای دو بخش گردشگری است. شهر بافوسام می‎تواند برای کسانی که به دنبال تفریح هستند بسیار خوب باشد.

از دیگر شهر های مهم کامرون می توان به شهر های بامندا، مائورا، کوسری، لوئم و ایدئا اشاره کرد.

فرهنگ کامرون

مردم این کشور خیلی به هنر و ورزش اهمیت می دهند. مردم کامرون در این اعتقادند که زندگی جوانان بسیار ارزشمند است و به این رده سنی بسیار اهمیت می دهند. کامرون مردمی سخت کوش دارد و به کار کردن اهمیت می دهند. همچنین درصد شوخ طبعی در این کشور بسیار پایین است و مردم کامرون بسیار جدی با یکدیگر برخورد می کنند.

فرهنگ کامرون

پوشش در کامرون ترکیبی از پوشش شرق و غرب است و بیشتر نییز برای پوشش خود از رنگ های سفید و سیاه استفاده می کنند. هرکدام از شهر های این کشور دارای هنر مخصوص خود هستند. همچنین مردم کشور بسیار دلباز هستند و با گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند بسیار خوب و خوش برخورد می کنند.

جغرافیای کامرون

بزرگترین شهر در کامرون دوالا نام دارد. کامرون در کنار خلیج بیافرا قرار دارد و از سمت غرب با نیجریه همسایه است. مساحت کامرون ۴۷۵.۴۴۲ کیلومتر مربع است. به طور کلی آب و هوای این کشور استوایی بوده و ساحل داغ و بارانی دارد. در کامرون اقلیم ها و پوشش های گیاهی زیادی دیده می‎شود. در کامرون ساحل و بیابان و کوهستان های زیبایی وجود دارد. قله های آتشفشانی این منطقه بسیار زیاد هستند، کامرون به پنج حوزه جغرافیایی تقسیم شده است. دشت های ساحلی کامرون دارای هوای گرم و مرطوب هستند و در بخش فلات بلند غربی بارندگی بسیار زیاد دیده می‎شود. کامرون دارای خاک های حاصلخیز فراوانی است کشور کامرون دارای دریاچه های دیدنی و جذابی است. به طور کلی پوشش گیاهی در این کشور از نوع درختچه و علف های دشتی است.

مناطق توریستی کامرون

مناطق دیدنی کامرون

کامرون دارای مناطق گردشگری بسیار زیبایی است که هرساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. در ادامه به چند نمونه از این مناطق اشاره کرده ایم.

کوه های آتشفشانی

کوه ها در این کشور یکی از جذاب ترین مناطق دیدنی این کشور محسوب می شود.

پارک ملی بوبا جیدا

پارک ملی بوبا جیدا یکی از معروف ترین پارک های کامرون است. این پارک به دلیل وجود بز های کوهی شهرت پیدا کرده است. این پارک دارای ۲۳ گونه جانوری است و مساحت آن به ۲۲۳ هزار هکتار می رسد.

پارک ملی وازا

یکی دیگر از پارک های ملی و مهم کامرون پارک وازا است که در غرب کامرون قرار دارد. این پارک از پارک های محسوب می شود که دارای شکارگاه حیوانات مختلف است. همچنین در این پارک گونه های گیاهی متعددی نیز وجود دارد.

پارک ملی لویکه

سومین پارک ملی کامرون، پارک ملی لویکه است. این پارک نیز در غرب این کشور قرار دارد. این پارک دارای دریاچه های شیرین است که پرندگان مهاجر زیادی را در خود جای می دهد.

مناطق سرسبز کامرون

دجا فونال یک منطقه حفاظت شده و ثبت شده در یونسکو است که در یک منطقه دورافتاده در این کشور قرار دارد. این منطقه دارای حیوانات زیاد و مناطق دیدنی جذاب و جالب است. همچنین این منطقه پذیرای تورهای آموزشی نیز می باشد.

کامرون و پیشرفت

کامرون بحث صادرات و واردات را به صورت جدی دنبال می کند. پیشرفت کامرون نیز بیشتر در بحث صنعتی دیده می شود. ساختار سیاسی کامرون نیز تغییراتی داشته است و جریان های فساد مالی در کامرون کاهش داشته است. در اقتصاد کامرون مشخص است که وضعیت سیاسی بهبود داشته است و تأثیرات مخرب آن کمتر شده است. قانون قضایی کامرون به نفع ملت عمل می‎کند. پیشرفت بیمارستان های خصوصی کامرون روز به روز بهتر شده است و البته که هر یک از بیمارستان های دولتی و خصوصی کامرون دارای قوانین مشخصی هستند و از سامانه هوشمندی استفاده می‎کنند. شایان ذکر است که وضعیت تولید ناخالص در کامرون نیز رشد خوبی داشته است و دولت سعی کرده است که پوشش بیمه های دولتی در کامرون را بهبود دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *