کتاب پدران توانا، دختران قوی ؛ چگونه برای دخترتان بهترین پدر دنیا باشید

دنیای امروز روزبه‌روز پیچیده‌تر می‌شود. به همین دلیل پدر و مادرها کمتر با دخترانشان ارتباط برقرار می‌کنند. این ارتباط به‌خصوص برای پدران بسیار سخت است. بنابراین دکتر مگ میکر این راهنمای بی‌نظیر و ارزشمند را به رشته‌ی تحریر درآورده است. در ادامه با بررسی کتاب کتاب پدران توانا، دختران قوی با ما همراه باشید.

شناسنامه‌ی کتاب

عنوان اصلی کتاب: Strong Fathers, Strong Daughters

عنوان کتاب به فارسی: پدران توانا، دختران قوی

نویسنده: مگ میکر (Meg Meeker)

سال انتشار: 2006

درباره‌ی کتاب

 این اثر حاصل بیش از ۲۰ سال تجربه‌ی حرفه‌ای او در ارائه‌ی مشاوره به دختر‌هاست. او در کتاب پدران توانا، دختران قوی می‌گوید که ارتباط زنان جوان با پدران‌شان از آنچه فکر می‌کردیم مهم‌تر است. دخترها برای تبدیل شدن به زنانی قوی و با اعتماد به نفس، به توجه، حمایت، تشویق و دانایی پدران خود نیاز دارند. دکتر میکر در این کتاب ۱۰ راز را با خوانندگان خود در میان می‌گذارد. همه‌ی پدرها باید این ۱۰ راز را بدانند تا ارتباط خود را با دختران‌شان تقویت یا بازسازی کنند. با کمک این رازها هم دختران و هم پدرها می‌توانند زندگی خود را بهتر کنند.

در این کتاب با این مسائل آشنا می‌شوید:

  • ویژگی‌های اساسی پدران قوی و اینکه چگونه این ویژگی‌ها را پیدا کنیم.
  • الگوهایی که دخترها از پدر خود می‌گیرند.
  • حقیقت درمورد قوانین خانگی (درست است که دختران اعتراض می‌کنند، ولی قوانین را دوست دارند).
  • اهمیت این موضوع که برای دختر خود قهرمان باشید.
  • بزرگ‌ترین اشتباهاتی که پدرها می‌توانند مرتکب شوند و چطور آنها را جبران کنید.
  • این حقیقت که دخترها برای رسیدن به بلوغ به راهنمایی پدران خود نیاز دارند.
  • چطور پدرها می‌توانند به دختر خود کمک کنند تا از تصمیم‌های بد و اشتباه دوری کنند.
  • چطور اعتماد یا بی‌اعتمادی پدر می‌تواند روی دخترها تأثیر بگذارد.
  • روش‌های ارتباطی خاص برای گذشتن از مراحل مختلف زندگی دختر.
  • داستان‌هایی واقعی درمورد «دختران گم‌گشته» و اینکه چطور با کمک پدر به زندگی بازگشتند.

پدرها، شما از آنچه فکر می‌کنید قدرتمندتر هستید. اگر به حرف‌های دکتر میکر گوش دهید، می‌توانید به اهداف بی‌نظیری دست پیدا کنید.

آیا این کتاب برای شماست؟

کتاب پدران توانا، دختران قوی برای کسانی است که می‌دانند برای پدری خوب بودن، اول باید انسان خوب و صادقی باشند و از آن مهم‌تر باید نقش پررنگی در زندگی دختر خود داشته باشند. این کتاب برای مادران نیز مفید است و فقط مختص پدرها نیست. این کتاب می‌تواند همه‌ی بینش و اعتقادات شما را درمورد فرزند دخترتان تغییر دهد.

در حاشیه

بیشتر نقد‌هایی که بر کتاب پدران توانا، دختران قوی نوشته شده‌اند، اتفاق‌نظر دارند که این کتاب می‌تواند راهنمای موفقی برای پدران نگران باشد. نتایج اخذشده در این کتاب، بسیار تأثیرگذار هستند.

دکتر مگ میکر کتاب‌های دیگری را هم در همین زمینه به تحریر درآورده است که از میان آنها می‌توان به «قهرمان: پدر توانایی که کودک‌تان نیاز دارد باشید»، «ده عادت مادرهای شاد: رسیدن به اهداف، علائق و عاقلانگی» و «پسرها باید پسر باشند: اسرار بزرگ‌ کردن پسرهای سالم» اشاره کرد.

دکتر مگ میکر متخصص کودکان و نوجوانان است و چندین کتاب درمورد بزرگ‌ کردن کودکان تألیف کرده است. او برنامه‌های تلویزیونی زیادی را هم تهیه نموده است. او اکنون در سمت پزشک ارشدِ بیمارستان آکادمی کودکان و استادیار دانشگاه دولتی میشیگان مشغول به کار است. وی که مادر چهار فرزند است، به همراه خانواده‌ی خود در میشیگان زندگی می‌کند.

منبع: چطور

ویرایش و بازنشر: مجله اینترنتی کاج درخشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *