پایان دنیا، چطور و چگونه؟!

“هر روز طوری زندگی کنید که گویی آخرین روز از عمرتان است.” آیا تا به حال به این جمله فکر کرده اید؟ این جمله فقط مفهوم ادبی و یا دینی ندارد چون هر لحظه ممکن است دنیا به پایان برسد. جدا از این جمله آیا یادتان هست که در سال 2012 به آخر دنیا نزدیک شده بودیم؟َ! اما این اعتقاد شکست خورد. دلتان را به این شکست خوش نکنید زیرا تئوری هایی وجود دارد که هر آن ممکن است دنیا به آخر خودش برسد. ما در این مطلب از مجله اینترنتی کاج درخشان این تئوری ها را بیان خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

شهاب سنگ

65 میلیون سال از زمانی که بارش شهاب بر دایناسورها گرفت و نسل این پستانداران منقرض کرد، می گذرد. بله درست مثل اتفاقی که میلیون ها سال پیش برای دایناسورها افتاد اتفاق دوباره آن نیز چندان غیرممکن نیست. دانشمندان معتقدند که تنها یک شهاب به عرض 15 کیلومتر برای پاک کردن نسل بشر از روی کره زمین کافی است با تخمینی که دانشمندان زده اند این اتفاق هر 10 میلیون سال می تواند به وقوع بپیوندد.

طوفان خورشیدی

طوفان خورشیدی با قطراتی که دائما از لایه بیرونی خورشید بیرون می ریزد در بسیاری از نقاط کهکشان اتفاق می افتد. این طوفان ها به قدری سریع هستند که باد شعله های خورشیدی نور درخشانی را تولید می کند که می تواند به پایان دنیا منجر شود. آخرین بار کره زمین در سال ۱۸۵۹ یک طوفان خورشیدی را تجربه کرد. یعنی زمانی که هیچ شبکه برقی وجود نداشت. اما اگر این اتفاق امروز در این جامعه مدرن امروزی متکی به تکنولوژی می افتاد می توانست آسیب های باور نکردنی به کره زمین برساند.

جنگ بیولوژیکی

جنگ بیولوژیکی نیز می تواند دنیا را به پایانش نزدیک کند. بیماری ها و عفونت های زیادی در دنیا وجود دارد اما واقعیات این دنیای ویرانگر کمی به نظر تخیلی می آید. فقط کافی است مبتلا به بیماری آنتراکس یا سیاه زخم شوید. این بیماری از طریق گرد و غبار و ذرات معلق در هوا منتقل می شود و قادر است به آسانی ۹۰ درصد جمعیت انسان ها را از بین ببرد. بعضی از دانشمندان نیز معتقدند که بیماری به نام engineered flu می تواند به همین اندازه ویرانی بیولوژیکی در دنیا به بار بیاورد.

جنگ هسته ای

فرض بر این است کشورهایی که مجهز به سلاح هسته ای هستند از حملات دیگر کشورها در امان هستند اما داشتن سلاحی که قادر است تمامی جمعیت انسان های روی زمین را از بین ببرد به هیچ وجه هوشمندانه نیست. اما این دنیایی است که ما در آن زندگی می کنیم. دنیایی که کره شمالی مرتبا موشک هایی را به هوا پرتاب می کند و انسان ها اشتیاق زیادی برای استفاده از این این سلاح خطرناک نشان می دهند. در واقع بر اساس مقاله ای که در مجله Physics Today منتشر شده است ۱۰۰ بمب هسته ای در طول ۱۰۰۰ سال دمای زمین را به پایین ترین درجه می رساند و در نهایت همه انسان ها را از بین می برد.

اتفاقایی که ممکن است به نابودی دنیا منجر شود

انفجار ابر آتشفشان یلو استون

ابر آتشفشان ها یلو استون قدرتی هزار برابر آتشفشان های معمولی دارند اما بسیار کمیاب هستند که فعال شدن آن ممکن است به پایان دادن دنیا منجر شود. آخرین انفجار این ابراتشفشان ها ۲۷ هزار سال گذشته در نیوزیلند رخ داده است. به عنوان مثال اگر ابرآتشفشان یلواستون در وایومینگ آمریکا منفجر شود می تواند حدود ۹۰ هزار نفر از ساکنین نزدیک به خودش را از بین ببرد و خیلی قبل از انفجار، دود و خاکستری که از آن بلند می شود دو سوم آمریکا را در بر می گیرد و منجر به مرگ و میرهای بیشماری می شود. به علاوه گاز سولفوریک خارج شده از انفجار باعث وقوع زمستان آتشفشانی می شود و بیشتر مناطق کشور غیرقابل مسکونی می شوند.

شبیه سازی کامپیوتری

درست است که بسیاری از مردم به واقعی بودن این دنیا شکی ندارند اما برخی از دانشمندان معتقدند دنیایی که در آن زندگی می کنیم یک دنیای شبیه سازی شده کامپیوتری است که روزی خاموش خواهد شد. این نظریه از سه گانه ماتریکس به دست آمده است. اما خیلی ها هم معتقدند که دنیای ما فضایی با زندگی فرازمینی بود تکنولوژی های امروزی زودتر از این ها کشف می شد.

منبع: مجله اینترنتی کاج درخشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *