نگهداری صحیح گل لاله در منزل

گل لاله یکی از گل های زیبا و پر طرفدار است که اگر به درستی از آن نگهداری کنیم این گل می تواند تا 10 روز پس از چیدن نیز تازه بماند. در این مطلب به بیان روش صحیح نگهداری گل لاله در منزل میپردازیم.

روش صحیح نگهداری گل لاله در منزل

گل های لاله محکم هستند و می توانند تا 10 روز بعد از چیدن اگر بدانید چطور به درستی آن ها را مراقبت کنید تازه بمانند. شکوفه های تازه را انتخاب کنید می توانید با نمایش دادن آن ها در مکان مناسب و دادن مقدار زیادی آب، زیبایی آن را طولانی تر کنید. با استفاده از این روش می توانید لاله ها را طولانی تر نگه دارید.

شرایط نگهداری گل لاله چگونه باید باشد

لاله های جوان را انتخاب کنید

هنگامی که در فروشگاه گل هستید ، ممکن است وسوسه شوید که لاله را با گلبرگ به طور کامل باز بخرید. اما اگر می خواهید زمان زیادی تازه بماند ، لاله ای را انتخاب کنید که هنوز کاملا بسته هستند و غنچه سبز دارند. گل ها در عرض چند روز باز خواهند شد و شما زمان بیشتری برای لذت بردن از آن را دارید.اگر خودتان لاله را می چینید و می خواهید تا جایی که ممکن است آن را در گلدان نگه داری کنید . تا جایی که ممکن است آن را خوب بچینید.

ساقه ها را در حوله مرطوب و یا حوله های کاغذی بپوشانید

هنگامی که لاله را از مغازه بیرون می آورید، آن ها را در حوله کاغذی و یا دستمال خیس نگه دارید. این امر تضمین می کند گل لاله پیش از موعد خشک نشود این کار را حتی اگر فاصله مغازه تا خانه تان زیاد نباشد ، انجام دهید. هر زمان که از آب خارج شود، لاله با سرعت پیر خواهد شد.

روش نگهداری صحیح از گل لاله در خانه

یک گلدان مناسب انتخاب کنید

یک گلدان انتخاب کنید که حداقل نیمی از ارتفاع لاله را که به خانه آورده اید، پوشش دهد. آن ها بدون خم شدن ، قادر خواهند بود به گلدان تکیه دهند. اگر از گلدان کوتاه تر استفاده می کنید، گل ها در نهایت به جلو خم می شوند. این را برخی افراد دوست دارند، اما ممکن است باعث شود گل ها به سرعت بمیرند.

گلدان را بشویید

دقت کنید که از آخرین دسته گل رسوبی باقی نماند. برای شستن کامل آن از صابون و آب گرم استفاده کنید، سپس آن را به طور کامل با یک حوله خشک کنید. این روش باعث می شود تا باکتری جدید رشد نکند و زودتر پوسیده می شوند .

گلدان را با آب سرد پر کنید

آب سرد ساقه ها را تازه و خشک نگه می دارد، در حالی که آب گرم و یا داغ باعث می شود که آن ها ضعیف و خیس شوند.

ساقه را در اطراف گلدان قرار دهید

لاله ها را طوری مرتب کنید که هر کدام یک فضای کمی در گلدان داشته باشند، به جای اینکه آن ها را روی هم قرار دهند. دادن یک جای کوچک به آن ها باعث می شود که آن ها یکدیگر را له کنند ، که منجر به کاهش زودرس گلبرگ طول عمر گل ها خواهد شد.

روش نگهداری صحیح از گل لاله در منزل

گلدان را با آب تازه پر کنید

گل های لاله آب زیادی می نوشند. مطمئن شوید که هیچ وقت به طور کامل از بین نمی رود، یا آن ها به سرعت پژمرده خواهند شد.

گلدان را از زیر آفتاب نگاه دارید

آن را در منطقه ای قرار دهید که خیلی گرم و آفتابی نباشد در غیر این صورت، لاله سرخ در گرما پژمرده خواهد شد.

لاله را با گل های دیگر به خصوص نرگس تزئین نکنید

نرگس زرد و دیگر گل ها در این خانواده بیانگر ماده ای است که باعث می شود گل ها سریع تر پژمرده شوند، آن ها به تنهایی در یک گلدان کافی هستند.

منبع: مجله اینترنتی کاج درخشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *