میز شام تولد و انواع آن برای داشتن سفره ای زیبا

اگر شما هم به علت کوچک بودن خانه و آپارتمان خود مجورید میز شام تولد را به صورت سلف سرویس بچینید و تزیین کنید، شما را در برپایی مهمانی یا تولد خود به سبک سلف سرویس کمک خواهد کرد. با مجله اینترنتی کاج درخشان همراه باشید.

تزیین میز شام مهمانی سلف سرویس

پذیرایی به صورت سلف سرویس ابه این صورت است که غذاها ، میوه ها ، کیک و دسر و بخصوص انواع فینگر فود … روی میز یا اپن چیده میشوند و هر کس با غذاهایی که دوست دارد از خود پذیرایی میکند . بدون این که همگی دور یک سفره یا میز نهار خوری جمع شوند ، این سبک کمتر به سبک پذیرایی ایرانی و اصیل ما شباهت دارد و بیشتر سبک پذیرایی اروپایی و غربی محسوب میشود .

مزایای چیدن میز شام تولد یا مهمانی به صورت سلف سرویس ؟

جای کمتری میگیرد

مهم ترین حسن پذیرایی به شکل سلف سرویس این است که این مدل پذیرایی جای کمتری میگرید در نتیجه برای خانه ها و آپارتمان های کوچک که این روزها اغلب ما به آن دچار هستیم بسیار کاربردی است .

انتخاب غذا با توجه به میل و اشتها مهمان

هر کسی غذا ، سالاد ، نوشیدنی و دسری که دوست دارد انتخاب میکند . بدون هیچ اجبار و روردروایسی هر چیزی که میل دارد به مقدرای که میل دارد سرو میکند و میخورد.

غذای کمتری اسراف میشود

هر کسی به مقدرای که میل به غذا و نوشیدنی و دسر دارد برای خود سروی میکند و این از اسراف و دست خوردگی همه غذاها جلوگیری میکند . البته به شرطی که شما هم اهل اسراف نباشید و بقیه غذا را بسته بندی کردی و بلافاصله به دست نیازمندان برسانید یا در یخچال نگه داری کرده و مرور میل کنید.

ظرف و ظروف کمتری کثیف میشود

معمولا همه غذاها در دیس ها و اردو خوری و کاسه های بزرگ ریخته و تزیین میشوند و از کثیف شدن یک عالمه پلوخوری و خوردشت خوری و پیش دسته و چند مدل کاسه جلوگیری میکند . بخصوص که در این مهمانی ها اغلب از ظروف یک بار مصرف استفاده میشود.

شیک و مدرن است

این سبک پذیرایی شاید به اندازه قدیم با صفا نباشد اما به روز و مدرن و شیک است و به شما این امکان را میدهد که با کمترین فضا و کمترین امکانات یک پذیرایی شیک و مدرن و به روز از مهمان ها انجام دهید .

امکان تنوع بسیار زیاد در منو غذا

علاوه بر این که این نوع پذیریی دست شما را درست کردن انواع سوپ و سالاد و غذا و پیش غذل و دسر باز میگذارد شما میتوانید از هر گونه غذایی که شاید در مهمانی های رسمی کمتر به سمت آن میروید استفاده کنید مثلا به چای چلو خورشت از سالاد الویه ، سالاد ماکارونی و سوپ استفاده کنید همینطور میتوانید با انواع غذاهای محلی شهر یا استان خود به این سبک از مهمان ها پذیرایی کنید.

چیدمان میز شام تولد

چطور شام تولد یا مهمانی را روی میز یا اپن خانه را به شکل سلف سرویس بچینیم؟

  • در قدم اول روی میز یا اپن آشپزخانه یک رومیزی یا سفره زیبا پهن کنید.
  • بهتر است یک گلدان گل زیبا از گل های طبیعی یا مصنوعی برای زیبا تر شدن سفره روی آن قرار دهید .
  • برای چیدن میز از سمتی که مهمان ها وارد میشوند باید به ترتیب زیر عمل کنید .
  • اول بشقاب ها: بشقاب ها تمیز و یک شکل در سایز های مختلف برای سوپ سالاد ، غذا و دسر در ابتدای میز روی هم بچیند.
  • دوم سوپ و سالاد: این ها به عنوان پیز غذا باید در ابتدای میز باشد تا هر کس بسته به میل خود از آنها سرو کند.
  • سوم غذا های اصلی: که میتواند شامل انواع غذا های سرد و گرم ، پلو خورشت یا فست فود ، کبابی یا سرخ شده باشد .
  • چهارم مخلفات: مخلفاتی مثل نان ، کره ، سبزی خوردن ، ماست و کرده و هر چیزی که با توجه به انتخاب غذای اصلی باید انتخاب شود.
  • پنجم نوشیدنی: نوشیدنی میتواند شامل دوغ ، نوشابه دلستر ، آب خنک و آبمیوه های طبیعی و شربت شود که باید به همراه تعداد کافی لیوان در انتهای میز قرار گیرد.
  • ششم دسر: در آخرین مرحله میتوانید میوه ، ژله ، شیرینی ، کیک ، فرنی ، کرم کارامل، دسرهایی از این دست را با سلیقه خود تزیین و برای پذیرایی بعد از شام روی میز قرار دهید .
  • در آخر فراموش نکنید ، نمک و فلفل و سس و دستمال کاغذی ، قاشق و کارد و چنگال و خلال دندان به اندازه کافی روی میز قرار دهید .

نکاتی در مورد قرار دارد و چیدن میز شام تولد سلف سرویس

دو مدل در سلف سرویس وجود دارد نوع ساده و یا مدل طبقاتی.اگر میز شما بزرگ بود و یا مواد چیده شده در آن کم بود بهترین نوع آن ساده است و یعنی باید تمام ظروف و موارد در یک سطج باشن. چنانچه مهمانی بزرگی همچون تولد و عروسی را تدارک می بینید بنابراین باید کیک و دسر های بیشتری را روی میز بچینید که برای چیدن آنها و شیک تر به نظر رسیدنشان میز را مدل طبقاتی درست می کنند. فراموش نکنید عامل اصلی در هر سلف سرویسی جایگذاری آن می باشد، شما اگر میز را در کنج و گوشه قرار دهید، در واقع مهمان ها را یه سمت دیوار هدایت کرده اید. یعنی از یک قسمت باز به یک سمت بن بست می روند بنابراین به هنگام بازگشت از سمت میز، تجمع و ازدحام بوجود خواهد آمد. بنابراین سعی کنید میز را طوری قرار دهید که دو قسمت ایتدا و انتهای آن به فضای باز ختم شوند. اگر تعداد میهمان های شما از ۲۰ نفر کمتر هستند یک سمت میز را به سمت دیوار قرار دهید و چنانچه تعداد بیشتری بود میز را در وسط و با فاصله از دیوار قرار دهید تا جریان حرکت بیشتری وجود داشته باشد و صف طولانی برای سرو غذا ایجاد نشود.

منبع: مجله اینترنتی کاج درخشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *