طرز تهیه باسلوق لقمه ای

در این لحظه از بخش آشپزی مجله اینترنتی کاج درخشان می خواهیم طرز تهیه باسلوق لقمه ای را به شما همراهان گرامی بیان کنیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم باسلوق لقمه ای

 • نشاسته 1 لیوان
 • شکر 2 لیوان
 • گلاب نصف لیوان
 • پودر ژلاتین 2 قاشق چایخوری
 • آب 3 لیوان
 • وانیل 1/4 قاشق چایخوری
 • پودر نارگیل و مغز گردو به مقدار لازم

مواد گفته شده برای تهیه این شیرینی برای هشت نفر است. شما می توانید مواد را کم و زیاد کنید تا به تعداد نفرات دلخواه شیرینی را تهیه کنید.

طرز تهیه باسلوق لقمه ای

 1. نشاسته را داخل کاسه ای بریزید و به آن 1 لیوان آب سرد اضافه کنید و 15 دقیقه بگذارید بماند سپس هم بزنید تا نشاسته حل شود، 2 لیوان دیگر آب و شکر را به نشاسته اضافه کنید.
 2. محلول نشاسته را درون قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا شفاف شود سپس حرارت را کم کنید و ژلاتین (پودر ژلاتین را داخل کاسه ای بریزید و کمی آب روی آن بپاشید و روی بخار آب قرار دهید تا حالت اسفنجی پیدا کند)، وانیل و گلاب را اضافه نمایید.
 3. داخل سینی یا ظرفی گود پودر نارگیل را به قطر 5 سانتیمتر پخش کنید ، به کمک ابزار داخل پودر نارگیل حفره هایی ایجاد کنید و در انتهای هر حفره تکه ای مغز گردو قرار دهید.
 4. با مخلوط نشاسته که روی حرارت کم قرار دارد این حفره ها را پر کنید و در انتها نیز روی آن را با پودر نارگیل بپوشانید و اجازه دهید خوب سرد شود ، پس از سرد شدن تک تک خارج کنید و سرو نماید.

نکته: میتوانید بجای مغز گردو از پسته، بادام، کنجد نیز استفاده کنید. دقت کنید که نشاسته باید گرم باشد چون نشاسته سرد شده فرم دلخواه را نخواهد داد ، برای کشدار شدن باسلوق به جای گلاب از 200 گرم گلوکز مایع استفاده کنید.

نکته: در صورتی که نمیخواهید به این شکل باسلوق را آماده کنید میتوانید کف ظرف مقداری پودر نارگیل بریزید سپس نشاسته را روی آن پخش کنید و روی ان با فاصله مغز گردو بچینید و مجدد مقداری پودر نارگیل روی نشاسته بپاشید و پس از سرد شدن به شکل لوزی یا مربع برش بزنید.

منبع: مجله اینترنتی کاج درخشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *