تمیز کردن نقره سیاه شده به روش های خانگی

نقره نیز مانند تمام وسایل دیگر کثیف شده و جرم میگرد که باعث کدر شدن نقره میشود . اگر آن را زود به زود تمیز کنید خیلی راحت تر براقیت خود را بدست می آورد . چند روش در این مقاله از مجله اینترنتی کاج درخشان روش هایی را برای تمیز کردن نقره سیاه شده بیان کرده ایم که امیدواریم از آنها استفاده کنید.

تمیز کردن نقره با استفاده از مایع ظرفشویی . یک کاسه را پر از آب داغ کنید و مایع ظرفشویی داخل آن بریزید . مایع ظرفشویی را کاملا در آب حل کرده و نقره را داخل آن بیاندازید. با یک مسواک یا اسفنج شروع به تمیز کردن نقره کنید. بعد از تمیز شدن آبکشی و خشک نمایید. در صورتی که هنوز لکه روی نقره باقی مانده بود با دستمال تمیز کنید و در صورت نرفتن لکه از روش های بعدی استفاده نمایید . نقره را زیاد در آب نگذارید باقی بماند زیرا خود آب باعث ایجاد لکه روی نقره میشود.

جرم گیری نقره با استفاده از آمونیاک

نصف لیوان آمونیاک را با یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و نقره را داخل آن به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید . تمام جرم ها و سیاهی های روی نقره در محلول حل خواهد شد . بعد از بیرون آوردن نقره آن را آبکشی کنید و با دستمال برق بی اندازید .

تمیز کردن نقره با استفاده از سس گوجه فرنگی

نقره را در سس گذاشته و با یک مسواک آن را تمیز کنید سپس به مدت چند دقیقه درون سس بگذارید بماند . بعد از چند دقیقه آبکشی نمایید و با دستمال نقره را خشک کنید .

تمیز کردن نقره با استفاده از خمیر دندان

مقداری خمیر دندان به نقره زده و با مسواک کاملا آن را تمیز کنید سپس آبکشی و خشک نمایید.

جلا دادن نقره با استفاده از شیشه پاک کن

مواد شیمیایی به کار رفته در شیشه پاک کن به راحتی میتواند نقره را تمیز کند . دستمال خود را به شیشه پاک کن آغشته کرده و نقره را با آن تمیز کنید.

تمیز کردن نقره سیاه شده در خانه

جرم گیری و براق کردن اساسی و کامل نقره

مواد لازم برای انجام اینکار

  • فویل آلومینیومی
  • سرکه
  • جوش شیرین

روش انجام

  1. یک کاسه را با فویل آلومینیومی بپوشانید ، بطوری که تمام سطح داخل آن را پر کند.
  2. مواد مورد نیاز را به آ اضافه کنید . یک قاشق غذاخوری جوش شیرین ، یک قاشق غذاخوری نمک و نصف لیوان سرکه سفید را داخل آن بریزید سپس آنها را هم بزنید تا مخلوط شوند.
  3. آب جوش ۱۰۰ درجه ( کاملا جوش ) را به آن اضافه کنید.
  4. نقره را به مدت چند دقیقه داخل کاسه قرار بدهید . بعد از گذشت چند دقیقه نقره را بیرون آورده و آن را با یک دستمال کاملا برق بیاندازید.

منبع: مجله اینترنتی کاج درخشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *