از بین بردن چروک لباس های پارچه ای

وقتی که مردم شما را در یک لباس پارچه ای کاملا مرتب و بدون چروک می بینند، پیش خودشان فکر می کنند که شما حتما یک فرد منظم، تمیز، مرتب، شیک و حرفه ای هستید. در این مطلب از مجله اینترنتی کاج درخشان می خواهیم راهکار هایی برای از بین بردن چروک لباس های پارچه ای را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

راز بخار

بی دلیل نیست که اتوهای دارای سیستم بخار ، کمی گرانتر از بقیه هستند. بخار دشمن چین چروک و قهرمان شماست ، مخصوصا” وقتیکه در سفر هستید. وقتی می خواهید به سفر بروید با کمال دقت پیراهنتان را اتو می کنید و آن را در چمدان می گذارید اما وقتی آن را از چمدان خارج می کنید با کمال تعجب می بینید پیراهنتان آنقدر چروک شده است که انگار تمام شب را با آن خوابیده اید. پیراهنتان را پشت در حمام آویزان کنید ، سپس آب داغ را باز کنید . در حمام را ببنید و حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید تا بخار آب همه فضای حمام را پر کند . سپس لباستان را در یک جای سرد آویزان کنیدتا خشک شود ، بعد با خیال راحت آن را بپوشید.

همچنین بخوانید: “راهنمای انتخاب لباس مطابق فصل”

قدرت اتو

اتو کردن، کار بسیار کسل کننده ای است اما اگر می خواهید پیراهن شما تا آنجایی که امکان دارد مرتب به نظر برسد یک از بهترین راهها، استفاده از اتو است. اگر می خواهید کارتان سریعتر پیش برود ، زیر روکش میز اتوی خود یک فویل آلومینیومی قرار دهید. در واقع با این روش از یک قانون علمی ساده و ابتدایی برای سرعت بخشیدن به کارمان استفاده کرده ایم : فویل حرارت اتو را منعکس می کند و باعث می شود که چروک از هر دوطرف پارچه محو شود.

از بین بردن چروک لباس های پارچه ای با اتو زدن

روش پیشگیری

حتما این جمله معروف را شنیده اید که می گویند پیشگیری بهتر از درمان است، این جمله برای از بین بردن چروک لباس های پارچه ای نیز صدق می کند. آیا بهتر نیست هیچ وقت با مشکل چروک بودن پیراهنتان مواجه نشوید؟ جلوگیری از چروک شدن لباس کاملا به نوع شستشو و خشک کردن لباس بستگی دارد. اگر مقدار زیادی لباس کثیف را یکجا جمع کنید و بصورت فشرده و بطور همزمان همه آنها راداخل لباسشویی بیندازید، مسلما کارتان برای صاف کردن آنها سخت تر می شود. اگر لباسهایتان فضایی برای حرکت کردن نداشته باشند ،به هم پیچیده می شوند و درنهایت به شدت چروک می شوند. هر بار حجم کمی از لباسهایتان را داخل ماشین بیندازید و سعی کنید از آب سرد استفاده کنید و بلافاصله بعد از اینکه کار خشک کن به پایان رسید لباسهایتان را از آن خارج کنید. سپس آنها را خیلی مرتب و با دقت روی طناب آویزان کنید. اگر لباسهایتان را مچاله شده آویزان کنید ، صاف کردن آنها خیلی سخت می شود.

منبع: مجله اینترنتی کاج درخشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *